Sposób mocowania włosów

Kolejnym przykładem innowacyjnego podejścia Golda do kwestii włosów jest sposób ich mocowania „To tak jak z obsadzaniem świec na stole: wystarczy kilka kropel uronionych z palącej się świeczki, dociśnięcie do nich świeczki i przytrzymanie przez chwilę, by wosk zastygł. A jeśli przymocujemy w ten sposób jedną świeczkę do drugiej, rezultat będzie jeszcze trwalszy, bo łączą się ze sobą identyczne molekuły” Gold opracował metodę, dzięki której można w taki sam sposób zespalać ze sobą włosy. Nie jest to jednak łatwa sztuka, dlatego taki zabieg w salonie trwa przynajmniej trzy godziny. Fryzjerzy chcący oferować tę usługę muszą odbyć specjalistyczne szkolenie.
Great Lengths bazuje na o wiele bardziej łagodnej metodzie jaką jest modulacja.
Jest to najwyższej technologii metodę wiązania pomiędzy włosami Great Lengths a Twoimi własnymi włosami. Punkt połączenia jest skomponowany z łańcuszków polimerowych, których molekularna struktura jest bardzo podobna do tej, którą ma naturalny ludzki włos.
Proces ten zachodzi dzięki specjalnemu firmowemu aplikatorowi. Tak łączy się pasma włosów GL z Twoimi włosami. Mogą być one oczywiście w łatwy sposób usunięte przez eksperta.
Najważniejsze – podczas procesu dopinania włosów Great Lengths Twoje naturalne włosy nie są niszczone. Opatentowana przez Great Lengths metoda przedłużania włosów oferuje Ci całkowitą wolność organizowania wolnego czasu i swobodę poruszania się. Co więcej – w żaden sposób nie zmienia jakości Twoich naturalnych włosów.

Zagęszczanie włosów

Filozofia Great Lengths, skupia się także na pogrubianiu włosów cienkich w sposób tak prosty jak suszenie czy farbowanie gdy chcesz zmienić kolor. Biorąc pod uwagę fakt, że ludzie, którzy z natury nie mają zbyt gęstych włosów mają je zazwyczaj bardzo delikatne w swej strukturze.